O nás

Kdo jsme?

LANNION enterprices s.r.o. (LANNION) je česká společnost působící v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT).

LANNION je partnerem především pro střední a větší firemní zákazníky a organizace státní správy, samosprávy a školství.

LANNION je součástí holdingu A-Zholding, který se mimo světa IT zaměřuje také na tyto oblasti:

■ Stavebnictví

■ Nanotechnologie

■ Polygrafické produkce, grafický design

Kde působíme?

LANNION působí díky servisním pobočkám a spolehlivým partnerům po celé České republice.

Proč máme důvěru zákazníků?

LANNION poskytuje především ucelená kompletní řešení produktů a služeb v oblasti ICT s vysokou přidanou hodnotou pro uživatele. Špičkovou kvalitu těchto řešení jsme schopni poskytovat zejména díky týmu odborníků s nadstandardní úrovní znalostí, díky dlouhodobým zkušenostem v oboru, a partnerství s profesionálními odborníky. Dodávky a služby poskytujeme po celé České republice s garantovanou úrovní služeb.

Co umíme?

Umíme navrhnout, vyvinout, dodat a provozovat komplexní systémy ICT včetně jejich provozování a správy.

Zaměřujeme se na poskytování ICT služeb, mezi které patří analýza stávajícího stavu, procesní analýza, tvorba strategie ICT a její naplňování, vývoj a provoz aplikací, služby systémové integrace, ERP řešení, podpora
a servis ICT. Zanalyzujeme stávající stav, navrhneme komplexní architekturu systémů, sítí a software. Dodáváme, servisujeme a provozujeme standardní i specializovaná řešení včetně zastřešení komplexní dodávky IT systémů od více dodavatelů. Dodavatelský model společnosti je přizpůsobován aktuálním potřebám zákazníka.

Nabízíme široké spektrum služeb provozu a podpory informačních systémů včetně centrálního IT HelpDesku první a druhé úrovně dle přání zákazníka 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Naše služby poskytujeme komplexně, tedy od instalace, provozu a správy infrastruktury, správy informačního systému až po uživatelskou podporu. Potřeby zákazníků jsou pro nás vždy výzvou a ne překážkou. Datová centra zajišťují bezpečné prostředí pro provoz a správu veškerých životně důležitých aplikací, a to s vysokou dostupností, monitoringem a pravidelným reportingem kvality služeb. Virtualizované provozní prostředí umožňuje individuální nastavení výkonnosti
a poskytnutí kapacit pro každou aplikaci a zákazníka. Datová centra jsou vybavena a certifikována pro poskytnutí služeb s vysokou dostupností a bezpečností včetně služeb typu IaaS, PaaS, SaaS a Managed.

Součástí portfolia je poskytování služeb správy koncových zařízení a zastřešení komplexního řešení tiskových služeb. Výpočetní techniku poskytuje společnost LANNION i formou pronájmu.